4 Şubat 2017 Cumartesi

EDERİNDEN FAZLA DEĞER SOYTARIYI KRAL EDER.

Adamlığın bittiği yerde yetişenler kazara da olsa adam gibi adamlarla karşılaşınca hazım zorluğu çekerler!
İşleri güçleri menfaat ve hava civa olan bu ruhsuzların ruhlarını sattıkları şeyleri düşününce insani anlamda gösterilen yaklaşımlara ve vicdani duygulara resmen ihanet oluyor! Hal böyle olunca da kendi adamlığınıza ihanettir bu tip ucubelere gösterdiğiniz iyi niyet ve samimi yaklaşımlar!
Gelin bu tipleri biraz açalım; Bu tipler için dostluğun ve samimiyetin hiçbir kıymeti yoktur..  Onlar oturdukları makam koltuğundan kuvvet alan, sadece menfaatini düşünen, verdiği bir sözden kolayca dönen ve bundan hiç ama hiç rahatsızlık duymayan, yanında bulunan yalaka ve soytarıların ağzıyla iş gören, makamı büyük ama çapı küçük insanlardır.
Bunlar İnsani yönleri varmış gibi bir sürü maske taşırlar. Bazen gözyaşı. Bazen etik değerlerin yılmaz savunucusu.  Bazen din tüccarlığı.  Bazen de siyasi figüranlık! Her kılıfa girmeyi ustaca becerirler. Çünkü bunlar kendi tabirleriyle ustalık dönemindedirler.
Ancak bilemedikleri bir şey var ki; Enayi sandıkları veya kandırdıklarını düşündükleri insanların onların ruhlarını bu kadar basit ve ucuza satmaları karşısında, hala erdemlerini ve saygılarını korumalarıdır.  Gerçi erdemli olmayı, verilen sözün şeref ve haysiyet olduğunu bu insanlar bilmezler. Bunların ne manaya dahi gelmediğini bilmeyen bu tipleri çokta etkilemiyor zaten bu kavramlar.
Karakterlerinde ve ruhlarında insaniyet namına zerre miskal emare bulunmayanlar gün gelir ellerinde sadece kocaman ve büyük bir pişmanlıktan başka bir şey bulamazlar. En büyük kahpelik bir insanın insani değerlerini kullanarak ondan menfaat elde etmektir! Verdiği sözden dönmektir. Bu tiplerin sonunun hep hüsran olduğuna hep şahit olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz.
Bu tip insanlara şu sözü hatırlatmakta fayda görüyorum;!
EDERİNDEN FAZLA DEĞER...
SOYTARIYI KRAL EDER!